چهاردهمین دوره مسابقات فوتسال جام انفورماتیک
دو رخداد ورزشی درون و برون سازمانی در تقویم ورزشی شرکت برید سامانه نوین
مهر ۱۶, ۱۳۹۷
پیاده سازی وعملیاتی‌شدن سیستم اتوماسیون اداری پرگار در شرکت ماشین سازی پارس
پیاده سازی و عملیاتی‌شدن سیستم اتوماسیون اداری پرگار در شرکت ماشین سازی پارس
مهر ۲۲, ۱۳۹۷
روز جهاني پست

روز جهانی پست

از دیرباز، ارتباطات، جزئی از زندگی انسان بوده . انسان از روش های مختلف ارتباطی در دوره های مختلف زمانی متفاوت بهره برده است. یکی از پرکاربرد ترین روش های ارتباطی و تبادل اطلاعاتی بین انسان ها، نامه می باشد. این محتوی سهم بسیار بزرگی از تبادل اطلاعات بین انسان ها را همواره دارا بوده است. با شکل گیری نظام های بوروکراتیک نقش نامه بسیار پرنگ و جدی تر شد و دیگر نامه فقط یک پیام عادی نبود و تبدیل به سندی مهم شد. در گذشته نچندان دور و حتی در عصر حاضربیشتر ، نامه ها با ماهیتی فیزیکی بین افراد یا سازمانها جا بجا می شد که وظیفه جابجایی و پیام رسانی و تحویل مرسولات را اداره پست و یا نیرو های سازمان ها که در این امر فعالند بعهده دارند، روز جهانی پست را به تمامی فعالان در این زمینه تبریک عرض مینماییم.

امروزه با پیشرف تکنولوژی و نیازمندی سازمان ها به سرعت بالاتر تبادل اطلاعات، حصول اطمینان کافی، امنیت کامل و سهولت کاربری، به سمت استفاده از بستر های تبادل اطلاعاتی مانند اتوماسیون اداری که بسیار فراگیر هم شده رفته اند.

راه های متعدی برای برقراری ارتباط بین سازمانی مانند ECE، فکس، ایمیل و … وجود دارد. تبادل الکترونیکی مکاتبات (Electronic Crospandence Exchange) یا بطور مخفف ECE یکی از پروتکل هایی است که توسط تعدادی از شرکت های تولید کننده نرم افزار های اتوماسیون اداری در ایران در سال ۱۳۸۳ پیشنهاد و مورد استقبال دیگر شرکت ها قرار گرفته است. در واقع پیش از تدوین این پروتکل بسیاری از سازمان ها که از نرم افزار دبیرخانه و اتوماسیون اداری برای ثبت و پیگیری مکاتبات خود استفاده می‌کردند به هنگام ارتباط با سازمان های بیرونی مجبور بودند که برگشتی ناخواسته به روال کاغذی در مکاتبات داشته باشند.با تدوین پروتکل تبادل الکترونیکی مکاتبات (ECE) این محدودیت رفع گردید.

برید سامانه نوین یکی از پیشگامان توسعه صنعت ICT  خصوصا در بخش مکاتبات اداری روز جهانی پست را تبریک عرض مینماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × پنج =

درخواست دمو