شکل‌ گیری و تأسیس

شکل‌گیری شرکت برید سامانه نوین می‌تواند داستانی الهام‌بخش برای کسب و کارهای نوظهور در ایران قلمداد شود. داستانی که نشان می‌دهد رؤیاهایمان چقدر می‌توانند در راستای باورهایمان، قدرت شدن داشته باشند.
هسته اولیه شکل‌گیری داستان برید از شرکت جهان گرافیک کامپیوتر که متعلق به آقایان عباسعلی خادمی، نادر جامی مقدم و آقای محمودی بود شکل می‌گیرد. آقای محمودی که همزمان معلم دوران دبیرستان آقایان مرتضی آزادکیان و محمدرضا حدادی بود پس از ورود آنها به دانشگاه از آنها برای همکاری در این شرکت در سال ۱۳۷۳ دعوت می‌نماید. این معلم با دعوت از این دو دانشجو در شرکت جهان گرافیک، یک حلقه ارتباطی محکم میان آنان ایجاد نمود.
باور قلبی این افراد برای موفقیت، در ماندن برای ساختن بود. پایداری و مقاومت این افراد برای منحل نشدن آن شرکت موجب گردید که سهام شرکت را خریداری نمایند تا بتوانند با بررسی نیاز بازار روز فناوری ایران کسب و کار جدیدی را راه‌اندازی نمایند؛ کسب و کاری که همیشه با نیاز مشتریان خود همگام باشد تا هرگز روی شکست به خود نبیند.

تشبیه روند رشد و شکل گیری برید سامانه نوین به رشد ساقه و ریشه یک گیاه

نام‌گذاری

نام جدید شرکت “برید سامانه نوین” شد. اما چرا برید؟ برید به معنی پیک، چاپار، نامه‌رسان و قاصد می‌باشد. این واژه دارای ریشه‌ای اوستائی با نام “باره ئیتی” است و آن را به معنی دارنده شغل با اسب یا دارند‌‌ه‌ی شغل و پیشه دانسته‌اند. در دوره زمام‌داری هخامنشیان واژه‌ی برید بر پیک‌های نامه‌رسان اطلاق می‌شد. برید واژه‌ای معرب است که از زبان فارسی وارد زبان عربی شده است.

 • نسل اول سازمان الکترونیک برید

  ۱۳۷۳

  راه سخت بود و پر از فلاخن. چگونه ممکن بود در کارزاری سخت در بازاری که هنوز با فن آوری پیوندی نداشت؛ سهمی داشت؟خواستن نه توانستن بلکه ساختن است. به واسطه حلقه ارتباطی این دانشجویان جوان با مراکز دانشگاهی، پیشنهادی از سوی یکی از مدیران برتر مراکز مهم دولتی کشور برای ایجاد یک دبیرخانه الکترونیک به این تیم جوان روانه گردید.

  تو با خدای خود انداز کار

  پروژه ۴ ماهه بود. اگر حتی با یک روز تأخیر ارائه می‌شد هیچ پرداختی در کار نبود. شب را به روز پیوند زدند.

  راه خود می‌گوید که چون باید رفت

  پیروزی قرین کوشش‌های خستگی ‌ناپذیر این تیم جوان گردید. پیشنهادات دیگری در راه بود. نقشه راه برای تصاحب این بازار بکر کشیده شد. بازاری که تا آن هنگام هیچ کسب و کاری در آن ورود ننموده بود. تا سال ۱۳۷۶ تمرکز تیم بر روی طراحی و ایجاد سیستم‌های ‌مختلف گردش مکاتبات و دبیرخانه الکترونیک قرار گرفت. در طی این دوره پر فراز و نشیب ۵ ساله برای توسعه و روزآمدسازی این محصول، سفارشات متعددی از سوی‌ برخی از سازمان‌های مهم دولتی در شرکت دریافت گردید.

  با استفاده از تجربیات بدست آمده از پروژه‌های فوق، خالقین این داستان شگفت‌انگیز ‌اقدام به تولید بسته نرم افزاری “گردش مکاتبات برید” نمودند که مورد استقبال طیف گسترده‌ای از مشتریان و سازمان‌های دولتی قرار گرفت. با گسترش فرهنگ IT در سازمان‌ها و بروز نیازمندی‌های جدید در طیف کاربران، شرکت برید اقدام به تولید نسل جدید سیستم‌های خود در زمینه اتوماسیون اداری با نام “سیستم دبیرخانه الکترونیک برید” نمود. حدود ۴۰ نیروی جوان، مستعد، هوشمند و متخصص حوزه‌ی IT ثمره‌ی این سال های سخت است که بخشی از سرمایه شرکت را رقم زد.

  هر که رنجی برد، گنجش شد پدید

  هر که جدی کرد، بر جودی رسید

  استقبال گسترده از این محصول و سطح بالای نفوذپذیری آن در سازمان مشتری، شرکت برید را به یک شرکت بزرگ و تاثیرگذار در صنعت IT کشور تبدیل نمود. افتخار ثبت اولین دبیرخانه الکترونیکی در کشور به نام برید رقم خورد. محصول جدید با استقبال بسیار زیاد شرکت‌ها و سازمان‌هایی که دغدغه الکترونیکی نمودن مکاتبات اداری خود را داشتند مواجه شد. در سال ۱۳۷۸ نگارش چهارم دبیرخانه برید با نام “سیستم مکاتبات برید: با زبان برنامه‌نویسی Centura در بازار عرضه شد.

  از دل طوفان‌ها آفتاب پر فروغ خواهد درخشید. در سال ۱۳۸۲ نسل اول اتوماسیون اداری با نام “سازمان الکترونیک برید با نام تجاری “EOrg” بر بستر Windows و زبان برنامه‌نویسی NET. طراحی گردید و به صورت گسترده در تمام کشور به فروش رفت. تحولی نوین در صنعت اتوماسیون‌های اداری در ایران رقم خورد.

  این داستان ادامه دارد…

  بیشتر

 • نسل دوم سازمان الکترونیک برید

  ۱۳۸۲

  حمایت‌های مشتریان از نسل اول سازمان الکترونیک برید “EOrg” راه نفوذ این محصول نوین در بازار کسب و کارهای ایرانی را باز نمود و مبنائی برای توسعه نسل‌های آتی این محصول گردید. مشتریان قدیم خود مبلغ این محصول نوین در بازار فن‌آوری اطلاعات کشور بودند و دیگر مراکز بزرگ برای این که از قافله این فن‌آوری عقب نمانند به این پویش پیوستند. اعتماد و همراهی مشتریان برید و همگامی آن‌ها در مسیر رشد و توسعه شرکت برید سامانه نوین بسیار تاثیرگذار بود. کمند همت ما چین به خود نمی‌گیرد.

  بر همین مبنا مسیر توسعه نسل دوم سازمان الکترونیک برید (Eorg 2) در سال ۱۳۸۵ با‌ دو فرمت Windows و وب و با زبان برنامه‌نویسی NET. به بازار عرضه گردید.

  این داستان ادامه دارد…
  بیشتر

 • نسل سوم سازمان الکترونیک برید

  ۱۳۹۰

  سهم برید از سبد محصولی نرم‌افزارهای سازمانی در ایران در حال بزرگ‌تر شدن بود. جامعه مشتریان برید پهنه‌ی وسیعی از کشور را در بر گرفته بود. هر روز پرسش‌های جامعه مشتریان بزرگ‌تر و دامنه‌ی موضوعی نیاز‌های آنان وسیع‌تر می‌شد. پاسخ‌های هوشمند و مبتنی بر شناخت دقیق جامعه مشتریان نیاز بود. به عنوان سردمدار فن‌آوری این صنعت مسئولیت سازمانی در قبال چابک‌سازی سازمان‌های جامعه مشتریان اهمیت بیشتری یافت. ره‌آورد فن‌آوری فراغت از بخشی از زمان کاربران برای انجام امور دیگر بود.

  همت بلند دار که مردان روزگار از همت بلند به جائی رسیده‌اند

  نسل سوم سازمان الکترونیک برید در دو مقطعی زمان (۱۳۸۹ و ۱۳۹۰) به بازار عرضه گردید. در سال ۱۳۸۹ سازمان الکترونیک برید (EOrg 3) بر دو بستر Windows و وب و زبان برنامه‌نویسی NET. به بازار عرضه گردید. به سبب پایداری و تکامل اتوماسیون اداری برید طیف وسیعی از مشتریان شرکت برید سامانه نوین به این نسل متصل شدند. در این نسل با توجه به اهمیت یکپارچگی سیستم‌های منابع انسانی با اتوماسیون اداری و شناخت نیاز سازمان‌ها، سیستم جامع منابع انسانی برید نیز با نام تجاری (EOrg NG) در سال ۱۳۹۰ با دو فرمت Windows و تحت وب و زبان برنامه‌نویسی NET. به بازار عرضه گردید.

  این داستان ادامه دارد…
  بیشتر

 • نسل چهارم سازمان الکترونیک برید

  ۱۳۹۵

  فصل چهارم داستان برید در حالی شروع شد که تحریم و رکود بر اقتصاد ایران سایه افکنده بود. شرایط سخت می بایست به کار بزرگ تبدیل شود. حال دیگر فقط همراهی ۴ دانشجو نبود. تیمی ۱۴۰ نفره کمر همت ببستند و کاری سترگ را شروع نمودند. نسل چهارم از سازمان الکترونیک برید با نام تجاری پرگار در بازار ایران رونمائی گردید.در این نسل رویکرد شرکت برید سامانه نوین بر ارائه راهکارهای یکپارچه و جامع سیستم‌های منابع انسانی، مالی و اتوماسیون اداری در بازار نرم‌افزارهای سازمانی کشور بود. این مهم در سال ۱۳۹۵ محقق شد. فرمت این نسل از سازمان الکترونیک تماماً تحت وب بود و زبان برنامه‌نویسی آن NET. بود. راهکارهای ارائه شده توسط شرکت برید سامانه نوین مطابق با آخرین فناوری‌های روز و بر اساس نیاز مشتریان توسعه یافته بود.

  از همت بلند بدین مرتبت رسید

  این نسل از سازمان الکترونیک برید (پرگار) متمرکز بر ارائه به روزترین سیستم‌های جامع اتوماسیون اداری، مالی و منابع انسانی می‌باشد و همگامی خانواده‌ی مشتریانمان در پهنه‌ی جغرافیای وسیع ایران در بیش از ۱۴۰۰ سازمان با همراهی صدها هزار کاربر برخط پیوند خورده است.
  بیشتر

چشم انداز

ایجاد سازمانی چابک و توانمند برای مشتریان است و در این راستا با ارائه راهکارهای یکپارچه برای شناخت درست، برنامه‌ریزی و تصمیم‌ گیری مناسب و اقدام کارا و اثربخش، همواره مشتریان را در بهبود فرآیندها، پیشبرد راهبردها و دستیابی به اهداف خود، همراهی می‌نمائیم:

ما بر آنیم تا برترین صادرکننده و شرکت پیشرو در ارائه راهکارهای سازمانی مبتنی بر فناوری اطلاعات در کشور شویم.

ماموریت

توانمندسازی سازمان‌ها با ارائه راهکارهای مبتنی بر فناوری اطلاعات با استفاده از مشاوره، تحلیل و طراحی، تولید، بومی‌سازی، آموزش و استقرار بر اساس تجربیات و الگوهای موفق است.

ارزش های سازمانی

برید را یک خانواده می‌دانیم و اتحاد برای کسب جایگاه برترین شدن در ایران، همواره برایمان نیروئی پیش‌برنده‌ی بوده و هست و برای توسعه روزافزون برید در این کارزار سخت با سرسختی پا سفت نموده‌ایم. بر حفظ کرامت انسانی کارکنان فارغ از هرگونه پیش‌داوری تأکید بسیار داریم و بر اشاعه آن نیز بیش‌تر. بر این تلاش بوده و هستیم با ایجاد یک فضای کاری دوستانه و مبتنی بر ارزش‌های والای انسانی، محیطی بی‌تنش و در خور زیست اجتماعی فراهم آوریم. فرصت برای اثرگذاری ثمربخش در برید را با ایجاد فضائی جهت بروز و ظهور نوآوری و خلاقیت در تمامی بخش‌ها از دست نداده‌ایم و غنیمت شمرده‌ایم. می‌آموزیم تا بتوانیم هر روز با خلق ایده‌های شگفت‌انگیز در بهبود و اثر بخشی خدماتمان برای مشتریان اثرگذار باشیم. بی‌قید و شرط به نیروهایمان و سعیشان برای ارائه کیفیت مطلوب خدمات‌رسانی به مشتریان اعتماد داریم. برای گرفتن تصمیما‌تمان، چه خرد و چه بزرگ، به خرد جمعی معتقدیم و همه را در این مهم شریک می‌کنیم. بر تسهیم دانش به منظور ارتقاء و توسعه دانش سازمانی و دسترسی آزاد به دانش و فن‌آوری‌های نوین، مهر تأیید زده‌ایم. برایمان اهمیت دارد که بتوانیم با کشف و به کارگیری نیروهای متخصص و متعهد الگوئی برای اشاعه فرهنگ خدمت‌رسانی مطلوب، شایسته و اثر بخش به مشتریان در ایران باشیم.

ارزش های مشتریان

خانواده بزرگ مشتریان برید را در اجرای موفقیت‌آمیز برنامه‌ریزی‌های توسعه پایدار شرکت سهیم می‌دانیم و می‌دانیم این مهم جز با همراهی مدام آنان مسیر نبوده است؛ بر این اساس کسب رضایتمندی حداکثری از سوی مشتریان هدفی است که آن را سرلوحه فعالیت‌هایمان قرار داده‌ایم و برای رسیدن به این هدف از هیچ کوششی دریغ‌ نورزیده‌ایم. پاسخگوئی به مشتریان با ارائه مطلوب و با کیفیت خدمات پشتیبانی و استقرار هدف ماست و همچنین پایبندی به تعهدات در عقد قراردادهای منعقد شده با مشتریان جزو اخلاق حرفه‌ای ماست و در اجرایش هرگز تعلل نورزیده‌ایم. از نقدهای تخصصی، کارشناسانه و منصفانه خانواده بزرگ مشتریانمان برای بهبود و کیفیت اثربخش خدمات‌مان بهره برده‌ایم و خود را بی‌نیاز از دانستن ندانسته‌ایم. حفظ حریم شخصی مشتریان جزو خطوط قرمز ماست که هرگز از آن عدول نکرده‌ایم و بر سر آن با هیچ چیز معامله نکرده‌ایم و نمی‌کنیم. شهره بودن به سلامت اداری در بین کسب و کارهای ایرانی و دور بودن از مصادیق فساد اداری جزو ضرورت‌های ماست و هزینه‌اش هرچه باشد؛ آن را می‌پردازیم.