سیستم منابع انسانی

حضور و غیاب

محاسبات مربوط به تردد کارمندان، مرخصی‌ها، مأموریت‌ها و همچنین کسر کار و اضافه‌کارها در سیستم حضور و غیاب صورت می‌گیرد. به کمک این سیستم می‌توان فرآیندهای مربوط به حضور و غیاب را با دقت و سرعت بیشتری مدیریت کرد.

راهکار یکپارچه پرگار

با استفاده از نرم‌افزار حضور و غیاب پرگار، می‌توانید تمامی فرآیندها و محاسبات مربوط به تردد کارمندان، مرخصی‌ها، مأموریت‌ها، کسرکار و اضافه‌کار را به صورت یکپارچه مدیریت کنید.
رابط کاربری مناسب و به‌کارگیری تجربۀ همکاری با بسیاری سازمان‌ها و شرکت‌ها در طراحی فرآیندها، موجب بلوغ نرم‌افزار حضور و غیاب پرگار شده است و مدیران و کارمندان شرکت شما می‌توانند به‌راحتی، عملیات مدنظر خود را در سیستم پرگار پیاده‌سازی و اجرا کنند.

 

دستگاه‌های ساعت‌زنی متفاوتی در بازار وجود دارد که ممکن است در شرکت شما مورد استفاده قرار بگیرند. و نرم‌افزار حضور و غیاب پرگار، قابلیت سازگاری با تمام این دستگاه‌ها را دارد و از این بابت جایی برای نگرانی وجود ندارد.

هر دستگاه حضور و غیابی که داشته باشید، با نرم‌افزار پرگار سازگار است.

ویژگی‌های نرم‌افزار حضور و غیاب پرگار:

تعیین نحوۀ گردش آیتم‌ها:

پنل مدیریت نرم‌افزار پرگار به شما این امکان را می‌دهد که نحوۀ گردش انواع آیتم‌ها را مشخص کنید و برای هرکدام از چرخه‌های مدنظرتان اعم از چرخۀ درخواست و تائید مرخصی، مأموریت و سایر موارد، تائیدکنندگان متفاوتی را درنظر بگیرید و تائید نهایی را منوط به تائید آخرین نفر در چرخه کنید.

افزایش سرعت و کاهش خطاهای کاربری:

نرم‌افزار حضور و غیاب پرگار، زیرمجموعۀ سیستم منابع انسانی پرگار محسوب می‌شود و با استفاده از این نرم‌افزار، تمامی اطلاعات مربوط به سایر زیرسیستم‌ها نیز به‌صورت اتوماتیک به هرکدام از آنها منتقل می‌شود. این قابلیت باعث می‌شود که خطاهای کاربری به حداقل برسد و مدیریت و اجرای فرآیندها در مدت‌زمان کمتری انجام شود.

کارتابل حضور و غیاب متناسب با نیاز کاربران:

کارتابل حضور و غیاب، به منظور سادگی در استفاده از نرم‌افزار طراحی شده است؛ در کارتابل حضور و غیاب، تمامی کاربران می‌توانند اطلاعات مربوط به حضور و غیاب خود را به صورت یکجا مشاهده کنند. رابط کاربری و طراحی گرافیک‌ها باعث کارآمدتر شدن کارتابل حضور و غیاب شده است و استفاده از این کارتابل علاوه بر کارایی، حس خوبی را برای کاربران به‌وجود می‌آورد. مدیران هر واحد نیز می‌توانند به سادگی اطلاعات مربوط به مرخصی، اضافه‌کار، مأموریت و سایر اطلاعات حضور و غیاب افراد تحت مدیریت خود را مشاهده کند و عملیات تائید/عدم تائید و سایر اقدامات را با استفاده از کارتابل حضور و غیاب انجام دهند.

اجرای خودکار عملیات و قوانین:

می‌توانید اجرای حجم چشم‌گیری از عملیات و قوانین را به نرم‌افزار پرگار بسپارید. پرگار با دریافت و دسته‌بندی خودکار اطلاعات و همچنین محاسبات اتوماتیک موارد مربوط به شاخص‌ها و فرآیندها به شما کمک می‌کند که خطای ناشی از عملکرد کاربران را به حداقل برسانید و فرآیندهای مدنظرتان را با سرعت بیشتری به انجام برسانید.

داشبوردهای اعلان کارآمد:

با استفاده از داشبوردهای اعلان، می‌توانید هشدارها و یادآوری‌های مدنظرتان را تنظیم کنید و این داشبوردها به شما کمک می‌کنند تا بدون نیاز به جستجو و به‌صورت مستمر، فرآیندهای مربوط به تردد و حضور و غیاب را مشاهده کنید و در زمان مناسب نسبت به آنها واکنش نشان دهید.

امکان تهیه گزارش از تمام آیتم‌ها:

اگر به عنوان مدیر یک تیم/واحد بخواهید گزارشی از وضعیت تردد کارمندان خود داشته باشید، با استفاده از کارتابل مدیریت نرم‌افزار پرگار می‌توانید انواع گزارش‌های مدنظرتان را به صورت تجمیعی و تفکیکی مشاهده کنید و از این اطلاعات در راستای پیشبرد اهداف تیم/واحد خود استفاده کنید.

سهولت در انتقال اطلاعات به سایر سیستم‌ها:

در سیستم پرگار شما می‌توانید انواع الگوها را برای خروجی گرفتن از اطلاعات تردد کارمندان تعریف کنید و این امر باعث سهولت انتقال اطلاعات مربوط به حضور و غیاب به سایر سیستم‌ها از جمله سیستم حقوق و دستمزد می‌شود. حتی اگر تصمیم شما این باشد که از سیستم دیگری برای مدیریت عملیات حقوق و دستمزد استفاده کنید، پرگار به شما این امکان را می‌دهد که بر اساس ورودی‌های مورد نیاز همان سیستم، خروجی‌های‌تان را تنظیم و طبقه‌بندی کنید.

سیستم حضور و غیاب

به‌صورت ویژه با زیرسیستم های زیر در ارتباط است

سوالات رایج

پاسخ سوالات رایج را در این بخش مطالعه کنید.

آیا می‌توانیم دستگاه حضور و غیاب را هم از شرکت برید تهیه کنیم؟

خیر. در حال حاضر، فعالیت شرکت برید در حوزۀ نرم‌افزارها و راهکارهای سازمانی است و ما در حوزۀ سخت‌افزار فعالیت نمی‌کنیم.

سیستم حضور و غیاب به چه نحوی به دستگاه‌های حضور و غیاب متصل می‌شود؟

نحوۀ اتصال نرم‌افزار حضور و غیاب پرگار با دستگاه‌های ساعت‌زنی، هم می‌تواند از طریق DLL و هم از طریق پایگاه داده صورت گیرد و اطلاعات تردد کارکنان، بدون نیاز به دخالت کاربر، به‌صورت خودکار در سیستم حضور و غیاب ثبت می‌شود.

آیا خود سیستم به‌صورت اتوماتیک مرخصی اول وقت و آخر وقت را تشخیص می‌دهد ؟

بله. طراحی نرم‌افزار حضور و غیاب پرگار به گونه‌ای است که تفاوتی بین ثبت مرخصی اول‌وقت و آخروقت در آن وجود ندارد و خود سیستم به‌صورت اتوماتیک تشخیص می‌دهد که مقصود کاربر از ثبت مرخصی در چه بازه‌ای بوده است.

آیا می‌توانیم گزارش‌های تفکیکی و تجمیعی مناسبی از نرم‌افزار حضور و غیاب تهیه کنیم؟

بله. علاوه‌بر گزارش‌ساز پویا که به سازمان مشتری امکان تهیۀ انواع گزارش‌ها را می‌دهد، امکان تهیۀ خروجی‌های مختلف نیز وجود دارد و از این لحاظ، سیستم پرگار بسیار منعطف عمل می‌کند.

آیا امکان ارتباط از طریق وب‌سرویس با سایر سیستم‌ها وجود دارد؟

بله. علاوه‌بر گزارش‌ساز پویا که به سازمان مشتری امکان تهیۀ انواع گزارش‌ها را می‌دهد، امکان تهیۀ خروجی‌های مختلف نیز وجود دارد و از این لحاظ، سیستم پرگار بسیار منعطف عمل می‌کند.

آیا در نرم‌افزار حضور و غیاب پرگار، شیفت‌های نگهبانی را هم می‌توان مدیریت کرد؟

بله. تنظیم شیفت‌های نگهبانی در نرم‌افزار پرگار صورت می‌گیرد و تمامی شیفت‌های مدنظر شما را اعم از شیفت‌های ۲۴ ساعته و شیفت‌های ۴۸ ساعته و همچنین سایر انواع شیفت را به‌طور کامل پوشش می‌دهد.

دریافت گزارش از اطلاعات کارکنان، در سیستم حضور و غیاب پرگار به چه شکل صورت می‌گیرد؟

امکان دریافت گزارش از تمامی اطلاعاتی که در این سیستم ثبت می‌شوند وجود دارد. با گزارش‌ساز پویای پرگار می‌توانید از جامع‌ترین تا جزئی‌ترین اطلاعات را در قالب گزارش‌های متنوع از سیستم دریافت کنید.

برای کار با سیستم حضور و غیاب پرگار، به چه میزان آموزش نیاز داریم؟

از آنجایی که سیستم‌های پرگار کاربرپسند طراحی شده‌اند، کار کردن با آنها بسیار ساده است و صرفاً با یک آموزش عمومی و ساده، قادر به استفاده از آنها خواهید بود.
مدت‌زمان آموزش نیز، به تعداد افرادی که قرار است از سیستم استفاده کنند و میزان دسترسی‌های هرکدام بستگی دارد.

ارائه راهکارهای متنوع، خاص و متناسب برای شما