سیستم منابع انسانی

تشکیلات

سیستم تشکیلات یکی از سیستم‌های پایۀ منابع انسانی است که راه‌اندازی و پیکره‌بندی صحیح آن می‌تواند نقش بسزائی در عملکرد سایر زیرسیستم‌های منابع انسانی ایفا کند. عمده‌ترین وظیفه این سیستم، نگهداری و مدیریت تشکیلات و چارت سازمانی به همراه مستندات و تاریخچه تغییرات آنهاست.

راهکار یکپارچه پرگار

اطلاعات پایه سیستم تشکیلات:

در سیستم تشکیلات پرگار شما می‌توانید انواع واحدها و انواع پست‌های سازمانی را بدون هیچ محدودیتی تعریف کنید و همیشه امکان اعمال تغییرات، ویرایش، حذف و انتقال نیز وجود دارد.
برای واحدهای مختلف سازمان/شرکت خود در قسمت انواع پست‌ها می‌توانید ضرایب تأثیر مختلفی را بر اساس مدل‌های مختلف تعریف کنید و همچنین می‌توانید شرح خدمات و مشخصه‌های هر پست را نیز تعیین و تدوین کنید.

امکان بارگذاری فایل پیوستی برای هر پست به شما این امکان را می‌دهد که مستندات سازمانی خود را نگهداری کنید و به کمک پرگار، می‌توانید به حداکثر شفافیت در تعاریف جایگاه‌های سازمانی برسید.

امکان بارگذاری فایل پیوستی برای هر پست به شما این امکان را می‌دهد که مستندات سازمانی خود را نگهداری کنید و به کمک پرگار، می‌توانید به حداکثر شفافیت در تعاریف جایگاه‌های سازمانی برسید.

تشکیل چارت سازمانی:

می‌توانید ساختار تشکیلاتی خود را به سادگی تشکیل دهید وسپس با انتصاب کارمندان، که به معنیِ جایگذاری یک کارمند در یک پست خاص است، چارت سازمانی‌تان را کامل کنید.
برای انتصاب کارمندان در پست‌ها، شما می‌توانید در قسمت عملیات پست، کارمند را در یک تاریخ خاص و با تعیین وضعیت تصدی به یک پست منتصب کنید و تا قبل از صدور حکم کارگزینی، عملیات حذف یا ویرایش را نیز می‌توانید برای هرکدام از فرآیندهای مربوط به انتصاب انجام دهید.
چارت سازمانی در پرگار هم به صورت ساختار درختی و هم به صورت جدولی قابل رؤیت است و بسته به نیازی که دارید، این امکان وجود دارد که اطلاعات چارت سازمانی را مشاهده و دسته‌بندی کنید و همچنین می‌توانید از تمام اطلاعات مدنظرتان خروجی‌های لازم را نیز تهیه کنید.

مزیت حالت جدولی وضعیت پست‌ها، این است که امکان دسته‌بندی اطلاعات بر اساس تک تک شاخص‌ها را به شما می‌دهد.

نگهداری از سوابق تغییرات:

مزیت اصلی سیستم تشکیلات پرگار این است که شما می‌توانید سابقۀ تغییرات چارت سازمانی را در آن ذخیره کنید و همیشه‌ می‌توان دید که در یک تاریخ خاص در گذشته، چارت سازمانی به چه شکل بوده است.
علاوه‌بر این برای هر پست سازمانی نیز، تاریخچۀ افرادی که منتصب/عزل شده‌اند را می‌توان رصد کرد و این نگهداری از سوابق تغییرات، ضروری است. چرا که گاهی اوقات نیاز است که برای تاریخ‌های قبلی حکم صادر شود و در این زمان است که اهمیت نگهداری از سوابق تغییرات پست مشخص می‌شود.
همچنین می‌توانید تاریخچۀ پست‌هایی که هر کارمند در آن‌ها مشغول به کار بوده است و گردش داشته‌ است را در قسمت سوابق تخصیص پست مشاهده کنید.

مزیت حالت جدولی وضعیت پست‌ها، این است که امکان دسته‌بندی اطلاعات بر اساس تک تک شاخص‌ها را به شما می‌دهد.

سیستم تشکیلات

به‌عنوان یکی از سیستم‌های پایۀ منابع انسانی، به تمام سیستم‌ها اطلاعات ارسال می‌کند.

سوالات رایج

پاسخ سوالات رایج را در این بخش مطالعه کنید.

آیا محدودیتی در ثبت رسته‌ها و رشته‌ها خواهیم داشت؟

خیر. در سیستم تشکیلات پرگار، برای ثبت انواع رسته‌ها و رشته‌ها هیچگونه محدودیتی وجود ندارد و شما می‌توانید به هر میزان که نیاز داشته باشید و بر اساس سیاست‌های سازمان خود، رسته‌ها و رشته‌های متعددی را در سیستم ثبت کنید.

برای غیرفعال کردن ضرایبی که برای سازمان ما مورد استفاده نیستند راهکاری وجود دارد؟

خیر. در حال حاضر برای این کار، راهکاری در سیستم پرگار وجود ندارد. ولی همکاران ما در تیم استقرار محصول منابع انسانی، با تکیه بر تجربیات خود در پروژه‌های قبلی به شما راهکارهایی را پیشنهاد خواهند داد که بتوانید به‌سادگی هرچه تمام‌تر و بدون نیاز به غیرفعال کردن ضرایب، عملیات مدنظر خود را انجام دهید.

آیا تاریخچۀ انتصابات برای هر پست قابل مشاهده است ؟

بله. تمام تغییراتی که روی هر پست سازمانی صورت بگیرد، با تاریخ دقیق تغییرات، قابل مشاهده و گزارش‌گیری است.

آیا تاریخچۀ تغییرات پست و سمت برای هر کاربر قابل مشاهده است؟

بله. شما می‌توانید در رابطه با هر فرد، مشاهده کنید که تاریخچۀ تغییر سمت‌های او در سازمان چگونه بوده است و مسئولیت تصدی کدام پست‌های سازمانی را برعهده داشته است.

دریافت گزارش از اطلاعات کارکنان، در سیستم تشکیلات به چه شکل صورت می‌گیرد؟

امکان دریافت گزارش از تمامی اطلاعاتی که در این سیستم ثبت می‌شوند وجود دارد. با گزارش‌ساز پویای پرگار می‌توانید از جامع‌ترین تا جزئی‌ترین اطلاعات را در قالب گزارش‌های متنوع از سیستم دریافت کنید.

برای کار با سیستم تشکیلات پرگار، به چه میزان آموزش نیاز داریم؟

از آنجایی که سیستم‌های پرگار کاربرپسند طراحی شده‌اند، کار کردن با آنها بسیار ساده است و صرفاً با یک آموزش عمومی و ساده، قادر به استفاده از آنها خواهید بود.
مدت‌زمان آموزش نیز، به تعداد افرادی که قرار است از سیستم استفاده کنند و میزان دسترسی‌های هرکدام بستگی دارد.

آیا امکان ارتباط از طریق وب‌سرویس با سایر سیستم‌ها وجود دارد؟

بله. تا آنجایی که به شرکت برید و محصول پرگار مربوط می‌شود، هیچ مانعی برای ایجاد ارتباط وب‌سرویس وجود ندارد. ولی از آنجایی که ارتباط وب‌سرویس یک ارتباطِ دوطرفه است، بهتر است که از میزان تعامل هر دو سوی ارتباط، اطمینان حاصل کنید.

ارائه راهکارهای متنوع، خاص و متناسب برای شما