سیستم منابع انسانی

جذب و استخدام

جذب نیروی کار در هر سازمان یا مجموعه‌ای، مراحل مختلفی دارد. در سیستم جذب و استخدام پرگار، مراحل به صورت استاندارد به شکل زیر صورت می‌گیرد و این امکان وجود دارد که بسته به نیاز و درخواست هر سازمان این مراحل به صورت‌های متنوعی پیاده‌سازی شوند:

  • ۱ثبت درخواست جذب نیرو
  • ۲دعوت و شناسایی متقاضیان و دریافت رزومه
  • ۳ ارزیابی متقاضیان
  • ۴ انتخاب مناسب‌ترین گزینه‌ها
  • ۵استخدام متقاضی و ثبت در سیستم پرسنلی

راهکار یکپارچه پرگار

ثبت درخواست جذب نیرو(درخواست

اعلام نیاز به نیرو):

با سیستم جذب و استخدام پرگار می‌توانید به راحتی و بر اساس پست سازمانی مدنظرتان، نیازهای نیروی انسانی خود را به دو طریق ثبت نمائید:
نیازهای خود را از طریق افرادی که در سازمان درخواست جابجائی از واحد خود را دارند تامین نمائید.
نیاز خود را از طریق جذب و استخدام نیروی جدید تامین نماید.

نفرات و واحدهای مختلفی درگیر فرآیند جذب و استخدام هستند ولی پرگار به شما این امکان را می‌دهد که به صورت متمرکز بتوانید تمامی اطلاعات مربوط به درخواست‌ها و فعالیت‌های انجام شده را تحت نظر داشته باشید و مدیریت کنید.

با نرم‌افزار جذب و استخدام پرگار این امکان را دارید که جابجایی درون سازمانی نیروهای‌تان را نیز مدیریت کنید.

دعوت و شناسایی متقاضیان و دریافت

رزومه:

مرحلۀ بعدی، انتشار این درخواست‌ها در قالب آگهی جذب است که پس از آن می‌توانید با ارسال این آگهی‌ها به وبسایت‌ها یا سایر کانال‌های مربوط به کاریابی، متقاضیان استخدام را در جریان نیاز جذب سازمان خود قرار دهید.
بعد از دریافت رزومه از متقاضیان، اطلاعات هر متقاضی و پیوست‌های مربوطه را می‌توانید در سیستم بارگذاری کنید و بر اساس معیارها و شاخص‌هایی که از پیش تعیین کرد‌ه‌اید، آنها را از طریق برگزاری آزمون مورد ارزیابی قرار دهید و در نهایت از آن دسته متقاضیانی که شرایط مدنظرتان را دارند دعوت کنید که در مصاحبۀ حضوری یا آنلاین شرکت کنند.

ارزیابی متقاضیان:

مصاحبه‌های حضوری و آنلاین به منظور شناخت بیشتر متقاضیان و سنجش دوجانبۀ موضوع مورد مذاکره برای هر دو طرف انجام می‌‌شود و با استفاده از نرم‌افزار جذب و استخدام پرگار می‌توانید بر اساس معیارهای تعیین شده توسط فرد/کمیتۀ ارزیابی کننده، در رابطه با صلاحیت فرد مصاحبه‌شونده تصمیم‌گیری کنید و نتیجۀ این مصاحبه‌ها را برای استفاده‌های بعدی در سیستم نگهداری کنید.

انتخاب مناسب‌ترین گزینه‌ها:

پس از سنجش متقاضی که در سه مرحلۀ قبلی صورت گرفته است و به شرط قبولی در مصاحبۀ استخدام، می‌توانید از متقاضی درخواست کنید که استعلامات مد نظر سازمان/ شرکت شما را از طریق گواهینامه‌ها و گزینش‌های متفاوت پشت سر بگذارد و در نهایت می‌توانید مناسب‌ترین گزینه‌ها برای پست‌های سازمانی درخواستی را انتخاب کرده و نتیجه را برای متقاضی ارسال کنید.

استخدام متقاضی و ثبت در سیستم پرسنلی:

آخرین اقدامی که در سیستم جذب و استخدام انجام می‌شود، تائید صلاحیت و نهایی کردن استخدام متقاضی است. بعد از این مرحله، فرد متقاضی، پرسنل سازمان/شرکت شما محسوب می‌شود؛ یکپارچگی سیستم منابع انسانی پرگار باعث می‌شود که به صورت خودکار اطلاعات فرد استخدام شده به عنوان پرسنل در سیستم پرسنلی و سوابق پرگار و سیستم تشکیلات پرگار ثبت شود و شما می‌توانید سایر اطلاعات مربوط به او را در این دو زیرسیستم تکمیل کنید.

سیستم جذب و استخدام

به‌صورت ویژه با زیرسیستم های زیر در ارتباط است

سوالات رایج

پاسخ سوالات رایج را در این بخش مطالعه کنید.

آیا سیستم جذب و استخدام، همان سیستم کاریابی است؟

خیر. تفاوت‌هایی جزئی بین سیستم‌های کاریابی و سیستم‌های جذب‌و استخدام وجود دارد. اصلی‌ترین تفاوت‌ این است که در سیستم‌های کاریابی، اولویت طراحی سیستم، طراحی بر اساس نیاز جویندگان کار است و در سیستم‌های جذب و استخدام، اولویت با کارفرما و سازمان استخدام‌کننده است. نکته مهم دیگر فرایند نیازسنجی نیروها در سازمان است که در سیستم‌ّای کاریابی عموما وجود ندارد.

برای کار با سیستم جذب و استخدام پرگار، به چه میزان آموزش نیاز داریم؟

از آنجایی که سیستم‌های پرگار کاربرپسند طراحی شده‌اند، کار کردن با آنها بسیار ساده است و صرفاً با یک آموزش عمومی و ساده، قادر به استفاده از سیستم جذب و استخدام خواهید بود.
مدت‌زمان آموزش نیز، به تعداد افرادی که قرار است از سیستم استفاده کنند و میزان دسترسی‌های هرکدام بستگی دارد.

آیا سیستم جذب و استخدام پرگار امکان ارتباط با پلتفرم‌های کاریابی را دارد؟

در حال حاضر این امکان برای محصول پرگار تعبیه نشده است ولی در آینده‌ای نزدیک، در صدد ایجاد بستری کارآمد برای ارتباط با پلتفرم‌ها و وبسایت‌های کاریابی هستیم.

آیا امکان ثبت یا بارگذاری روزمه در سیستم جذب و استخدام پرگار وجود دارد؟

این فرآیند در پرگار به‌واسطۀ ملاحظات امنیتی و فنی، توسط کاربرانِ جویندۀ کار اتفاق نمی‌افتد؛ بلکه این مسئول جذب و استخدام در سازمان است که پس از دریافت رزومه از متقاضیان، آنها را در سیستم جذب و استخدام بارگذاری می‌کند. البته در صورتی که در سازمانها امکان برقراری ارتباط بین پورتال سازمانها و سیستم‌های داخلی وجود داشته باشد، با استفاده از وب‌سرویس‌های موجود می‌توان این ارتباط را برقرار نمود.

ارائه راهکارهای متنوع، خاص و متناسب برای شما