سیستم منابع انسانی

جذب و استخدام

جذب نیروی کار در هر سازمان یا مجموعه‌ای، شامل دو بخش عمده است: نیازسنجی جذب نیرو در سازمان و فرایند جذب و استخدام نیرو. در سیستم جذب و استخدام پرگار، با انعطافی که در نحوۀ ورود اطلاعات اولیه و ساختار فرآیندها وجود دارد، بسته به نیاز و درخواست هر سازمان این مراحل به صورت‌های متنوعی پیاده‌سازی می­‌شوند.

راهکار یکپارچه پرگار

برای اجرای موفق «برنامه­ریزی منابع انسانی»، با استفاده از سیستم جذب و استخدام پرگار، پاسخ به ۳ پرسش ضرورت دارد:

سازمان به چه تعداد نیروی کار نیاز دارد؟

در سیستم جذب و استخدام پرگار، اعلام نیاز هر واحد یا تیم برای جذب نیرو و همچنین امکانات و محدودیت‌­هایی که هر سازمان/شرکت برای استخدام نیرو دارد، در نهایت مشخص می‌­کند که جذب چه تعداد نیروی کار در یک بازۀ زمانی، نیاز سازمان را برطرف می­‌کند. شما با استفاده از نرم‌­افزار جذب و استخدام پرگار می توانید نیازهای جذب و جابجایی نیروها در سازمان را به صورت سیستمی ثبت کنید و به صورت منسجم فرآیندهای مربوط به آن را مدیریت کنید.

این افراد باید چه مهارت‌­ها و قابلیت‌­هایی

داشته باشند؟

هر جایگاه شغلی‌­ای که در سازمان­‌ها وجود دارد، قابلیت­‌ها و مهارت­‌های مختص به خود را نیاز دارد و افرادی که قرار است در این جایگاه­‌ها به فعالیت مشغول شوند باید دارای ویژگی­‌های متناسب با آن جایگاه باشند.
نرم­افزار پرگار به­‌واسطۀ «جایگاه محور» بودن، به شما این امکان را می­‌دهد که برای جایگاه‌­های مختلف شغلی، شرایط مختلفی را تعیین کنید و با احراز شرایط داوطلبانی که قصد جذب آنها را دارید، بسنجید که چه افرادی برای چه جایگاه شغلی­ای مناسب هستند.

استخدام متقاضی و ثبت در سیستم پرسنلی:

نیاز به نیروی کار یا از طریق جابجایی درون­‌سازمانی انجام می‌­شود و یا از طریق جذب و استخدام نیروی جدید.
با پرگار هم می‌­توانید جابجایی­‌های درون­‌سازمانی خود را مدیریت کنید، و هم می‌­توانید نیاز خود را از طریق جذب و استخدام نیروی جدید تأمین کنید.

با نرم‌افزار جذب و استخدام پرگار این امکان را دارید که جابجایی درون سازمانی نیروهای‌تان را نیز مدیریت کنید.

پرگار به شما این امکان را می­‌دهد که در فرآیند جابجایی یا جذب نیروها، تمامی اطلاعات مربوط به جلسات مصاحبه، آزمون­‌های استخدامی، مدارک احراز هویت و سایر اطلاعات مورد نیازتان را در سیستم نگهداری کنید و تغییرات آنها را نیزمشاهده و مدیریت کنید.

یکپارچگی سیستم منابع انسانی پرگار باعث می‌شود که به صورت خودکار، اطلاعات افراد جابجا شده/استخدام شده در سیستم پرسنلی و سوابق پرگار و سیستم تشکیلات پرگار نیز وارد شود و شما می‌توانید سایر اطلاعات مربوط به آن­ها را نیز در این دو زیرسیستم تکمیل کنید.

سیستم جذب و استخدام

به‌صورت ویژه با زیرسیستم های زیر در ارتباط است

سوالات رایج

پاسخ سوالات رایج را در این بخش مطالعه کنید.

آیا سیستم جذب و استخدام، همان سیستم کاریابی است؟

خیر. تفاوت‌هایی جزئی بین سیستم‌های کاریابی و سیستم‌های جذب‌و استخدام وجود دارد. اصلی‌ترین تفاوت‌ این است که در سیستم‌های کاریابی، اولویت طراحی سیستم، طراحی بر اساس نیاز جویندگان کار است و در سیستم‌های جذب و استخدام، اولویت با کارفرما و سازمان استخدام‌کننده است. نکته مهم دیگر فرایند نیازسنجی نیروها در سازمان است که در سیستم‌ّای کاریابی عموما وجود ندارد.

برای کار با سیستم جذب و استخدام پرگار، به چه میزان آموزش نیاز داریم؟

از آنجایی که سیستم‌های پرگار کاربرپسند طراحی شده‌اند، کار کردن با آنها بسیار ساده است و صرفاً با یک آموزش عمومی و ساده، قادر به استفاده از سیستم جذب و استخدام خواهید بود.
مدت‌زمان آموزش نیز، به تعداد افرادی که قرار است از سیستم استفاده کنند و میزان دسترسی‌های هرکدام بستگی دارد.

آیا سیستم جذب و استخدام پرگار امکان ارتباط با پلتفرم‌های کاریابی را دارد؟

در حال حاضر این امکان برای محصول پرگار تعبیه نشده است ولی در آینده‌ای نزدیک، در صدد ایجاد بستری کارآمد برای ارتباط با پلتفرم‌ها و وبسایت‌های کاریابی هستیم.

آیا امکان ثبت یا بارگذاری روزمه در سیستم جذب و استخدام پرگار وجود دارد؟

این فرآیند در پرگار به‌واسطۀ ملاحظات امنیتی و فنی، توسط کاربرانِ جویندۀ کار اتفاق نمی‌افتد؛ بلکه این مسئول جذب و استخدام در سازمان است که پس از دریافت رزومه از متقاضیان، آنها را در سیستم جذب و استخدام بارگذاری می‌کند. البته در صورتی که در سازمانها امکان برقراری ارتباط بین پورتال سازمانها و سیستم‌های داخلی وجود داشته باشد، با استفاده از وب‌سرویس‌های موجود می‌توان این ارتباط را برقرار نمود.

ارائه راهکارهای متنوع، خاص و متناسب برای شما