سیستم منابع انسانی

امور مسافرت‌ها

مأموریت اصلی سیستم امور مسافرت‌ها، مدیریت و ساماندهی عملیات رزرو و تهیۀ بلیط پرواز برای پرسنل و مهمان‌های سازمان است؛ این سیستم مختص آن‌دسته از سازمان‌هایی است که به‌صورت مداوم در حال رزرو پرواز و مسافرت با هواپیما هستند. مشتریان اصلی این سیستم، معمولاً مراکز عملیاتی‌ای هستند که به‌صورت شیفت‌های ۱۴/۷ یا ۱۴/۱۴ مشغول به فعالیت‌اند. سازمان‌هایی که معمولا گستره جغرافیایی زیادی دارند و افراد به صورت غیر بومی در محل‌های مختلف سازمان فعالیت می‌کنند(مانند سازمان‌هایی که در عسلویه مستقر هستند) به این سیستم نیاز مبرمی دارند.

راهکار یکپارچه پرگار

ویژگی‌های سیستم امور مسافرتی پرگار:

امکان تعریف واحدهای مسافرتی برای گروه‌های مختلف:

با پرگار می‌توانید برای گروه‌های مختلف، واحدهای مسافرتی تعریف کنید. این کار به شما این امکان را می‌دهد که تنوع و گوناگونی نفرات و مسافرت‌ها را به شیوه‌های مختلف مدیریت کنید.

نگهداری از اطلاعات افراد تحت تکفل و میهمانان پرسنل و سازمان:

علاوه‌بر اطلاعات پرسنل، اطلاعات افراد تحت تکفل، میهمانان پرسنل و میهمانان سازمان نیز در سیستم امور مسافرت‌ها نگهداری می‌شود و این امر باعث سریع‌تر انجام شدن فرآیند رزرو و تهیۀ بلیط و همچنین جلوگیری از بروز خطای کاربری می‌شود.

نگهداری از اطلاعات شرکت‌های طرف قرارداد:

اطلاعات شرکت‌های طرف قرارداد، شرکت‌های مسافرتی و مسیرهای حمل‌ونقل را می‌توانید در پرگار نگهداری کنید و فایدۀ آن این است که همواره می‌توان با جزئیات مشخص کرد که هر پرسنل، در کدام بازه‌های زمانی، در کدام مسیرهای پروازی و برای چه کسانی می‌تواند اقدام به رزرو پرواز کند.

امکان مشاهدۀ برنامۀ سفرها برای پرسنل:

همۀ پرسنل می‌توانند به سادگی و با یک کلیک، تمام اطلاعات مربوط به برنامۀ سفرهای خود را در سیستم پرگار مشاهده کنند. پروازها و تاریخ¬های قابل رزرو نیز به سادگی قابل مشاهده هستند.

امکان تعریف الگوهای برنامه‌ریزی:

با توجه به اینکه تعداد سفرها معمولاً زیاد است و ممکن است چک کردن هرروزۀ برنامۀ سفرها سخت و زمان‌بر باشد، در سیستم امور مسافرت‌های پرگار و در قسمت برنامه هفتگی می‌توان روزها و ساعت‌های پروازهای تکرار شونده را تعیین کرد. در قسمت الگوی برنامه‌ریزی نیز به صورت خودکار رزرو بلیط‌های مد نظر افراد صورت می‌گیرد.

مدیریت یکپارچۀ درخواست‌های پرسنل:

عملیاتی از قبیل خرید، فروش، لغو، جابجایی و سایر عملیات مربوط به مدیریت درخواست‌های کارمندان را نیز می‌توانید در سیستم امور مسافرت‌های پرگار انجام دهید.

سیستم امور مسافرت ها

به‌صورت ویژه با زیرسیستم های زیر در ارتباط است

اطلاعات مربوط به کارکنان را از سیستم پرسنلی و سوابق دریافت می‌کند.
ماموریت کارکنان در سیستم حضور و غیاب می‌تواند منجر به درخواست صدور بلیط در این سیستم شود.

سوالات رایج

پاسخ سوالات رایج را در این بخش مطالعه کنید.

آیا می‌توانیم سیستم امور مسافرت‌ها را به سایر سیستم‌های سازمان متصل کنیم؟

بله. بسته به اینکه چه نوع اتصالی مدنظرتان باشد، قابلیت برقراری ارتباط Web Service در نرم‌افزار پرگار وجود دارد و تا آنجایی که به شرکت برید و محصول پرگار مربوط می‌شود، هیچ مانعی برای ایجاد ارتباط وب‌سرویس وجود ندارد.

در سیستم امور مسافرت‌های پرگار، امکان مدیریت سفرهایی که با قطار و اتوبوس شکل می‌گیرند نیز وجود دارد؟

خیر. درحال حاضر این امکان وجود ندارد و صرفاً امور مربوط به مسافرت‌های هوایی قابل مدیریت است. اما در آینده در نظر داریم که بسته به میزان نیاز مشتریان، این امکانات را نیز به نرم‌افزار امور مسافرت‌های پرگار اضافه کنیم.

آیا خود سیستم امور مسافرت‌ها به‌صورت اتوماتیک می‌تواند پروازها را رزرو کند؟

بله. در مواقعی که پروازها به‌صورت تکرارشونده و منظم باشند، می‌توانید رزرو بلیط‌ها را به سیستم پرگار بسپارید و خیالتان راحت باشد که این عملیات با موفقیت به انجام می‌رسد.

امکان تهیۀ گزارش از اطلاعات پروازها و افراد وجود دارد؟

بله. تمام فیلدهایی که در سیستم امور مسافرت‌های پرگار وارد شده باشند، قابلیت گزارش‌گیری دارند. طبیعتاً می‌توانید از اطلاعات پروازها و همچنین اطلاعات افراد نیز گزارش تهیه کنید.

آیا امکان تهیۀ بلیط از طریق آژانس‌های هواپیمایی به‌صورت مستقیم وجود دارد؟

خیر. در حال حاضر این امکان در سیستم امور مسافرت‌های پرگار تعبیه نشده است و در آینده‌ای نزدیک در صدد ایجاد آن خواهیم بود.

دریافت گزارش از اطلاعات کارکنان، در سیستم حضور و غیاب پرگار به چه شکل صورت می‌گیرد؟

امکان دریافت گزارش از تمامی اطلاعاتی که در این سیستم ثبت می‌شوند وجود دارد. با گزارش‌ساز پویای پرگار می‌توانید از جامع‌ترین تا جزئی‌ترین اطلاعات را در قالب گزارش‌های متنوع از سیستم دریافت کنید.

برای کار با سیستم حضور و غیاب پرگار، به چه میزان آموزش نیاز داریم؟

از آنجایی که سیستم‌های پرگار کاربرپسند طراحی شده‌اند، کار کردن با آنها بسیار ساده است و صرفاً با یک آموزش عمومی و ساده، قادر به استفاده از آنها خواهید بود.
مدت‌زمان آموزش نیز، به تعداد افرادی که قرار است از سیستم استفاده کنند و میزان دسترسی‌های هرکدام بستگی دارد.

ارائه راهکارهای متنوع، خاص و متناسب برای شما