سیستم منابع انسانی

رفاهیات

مأموریت اصلی نرم‌افزار رفاهیات، ساماندهی و مدیریت مزایای پرداختی و خدمات رفاهی به کارکنان است و با توجه به تنوعی که در مدل‌های اختصاصی و پیاده‌سازی رفاهیات وجود دارد، نرم‌افزاری که بتواند به این نیاز پاسخ دهد باید از قابلیت‌های متعددی برخوردار باشد.

راهکار یکپارچه پرگار

ارائۀ خدمات رفاهی به کارکنان، نقش بسیار زیادی در توسعۀ بلندمدت سازمان‌ها دارد؛ چرا که رضایت سرمایه‌های انسانی بسیار اهمیت دارد و ایجاد انگیزه و رضایت در کارکنان می‌تواند در تمام سطوح منجر به پیشرفت سازمان‌ها و شرکت‌ها شود.
نرم‌افزار رفاهیات پرگار با ایجاد یک بانک اطلاعاتی منسجم و منظم، به شما در راستای ساماندهی و مدیریت رفاهیات پرداختی به کارکنان کمک می‌کند و با استفاده از آن به سادگی می‌توانید خدمات رفاهی مدنظرتان را به کارکنان سازمان/شرکت خود ارائه کنید.

ویژگی‌های سیستم رفاهیات پرگار:

تعیین حدود استفادۀ پرسنل از رفاهیات:

با پرگار می‌توانید انواع سرویس‌های رفاهی را برای کارکنان و همراهان آنها تعریف کنید و با اعتباردهی به هرکدام از کارکنان، حدود استفادۀ هرنفر از رفاهیات تخصیص‌داده شده به او را مشخص کنید.

پرداخت موردی و دوره‌ای:

رفاهیات یا به صورت موردی پرداخت می‌شوند و یا به صورت دوره‌ای؛ برای هر دو حالت، امکانات مناسبی در نرم‌افزار رفاهیات پرگار وجود دارد که می‌تواند در ساماندهی و نظم‌بخشیدن به عملیات‌های پرداخت نقش بسزایی ایفا کند.

مدیریت فرآیندهای مرتبط:

برای مدیریت بهتر فرآیندهای مرتبط با رفاهیات، در سیستم جامع منابع انسانی پرگار، علاوه‌بر سیستم رفاهیات، سیستم رستوران، سیستم وام و سیستم ایمنی و سلامت در نظر گرفته شده است.

انواع عملیات پرداخت:

معمولاً عملیات پرداخت رفاهیات در سازمان‌ها به سه شکل انجام می‌شود:

  • پرداخت نقدی
  • شارژکردن کارت
  • اعمال در حقوق و دستمزد
برای عملیاتی شدن هرسۀ این حالت‌ها در نرم‌افزار رفاهیات پرگار، راهکارهایی وجود دارد که به شما کمک می‌کند به ساده‌ترین شکل ممکن این پرداخت‌ها را مدیریت کنید.

گزارش‌ساز جامع:

گزارش‌گیری از اطلاعات سیستم رفاهیات، به سازمان/شرکت شما این امکان را می‌دهد که در حوزۀ سیاست‌گذاری رفاهیات بتوانید تصمیم‌های بهتر و مؤثرتری اتخاذ کنید.

احراز هویت اتوماتیک:

در بسیاری از موارد، پرداخت رفاهیات منوط به شرایط کارمندان است؛ پرگار با قابلیت خودکارسازی، مشخصات کارمندان را به‌صورت متمرکز و موثر نگهداری می‌کند و در صورت نیاز، این سیستم می‌تواند احراز هویت را به صورت اتوماتیک انجام دهد.

ثبت درخواست‌های رفاهی:

علاوه بر رفاهیاتی که سازمان‌ها برای کارمندان در نظر می‌گیرند، بعضاً کارمندان نیز به رفاهیات خاصی نیاز دارند یا پیشنهادهایی در زمینۀ اعطای رفاهیات دارند. برای ثبت درخواست‌های رفاهی، قسمت ویژه‌ای در کارتابل منابع انسانی پرگار درنظر گرفته شده است و کارمندان می‌توانند درخواست‌‌های رفاهی خود را به سادگی در سیستم رفاهیات ثبت کنند.

تعریف اماکن رفاهی:

در بخش اماکن رفاهی می‌توانید اماکن متفاوتی را در سیستم تعریف کرده و ارتباط آن را با رفاهیات پرداختی مشخص کنید.

سیستم رفاهیات

به‌صورت ویژه با زیرسیستم های زیر در ارتباط است

اطلاعات مربوط به کارکنان را از سیستم پرسنلی و سوابق دریافت می‌کند.
ارتباط مستقیم با سیستم‌های رستوران، وام و ایمنی و سلامت دارد.
اضافات و کسورات را به سیستم حقوق و دستمزد ارسال می‌کند.

سوالات رایج

پاسخ سوالات رایج را در این بخش مطالعه کنید.

دریافت گزارش از اطلاعات موجود در سیستم رفاهیات پرگار به چه شکل صورت می‌گیرد؟

امکان دریافت گزارش از تمامی اطلاعاتی که در این سیستم ثبت می‌شوند وجود دارد. با گزارش‌ساز پویای پرگار می‌توانید از جامع‌ترین تا جزئی‌ترین اطلاعات را در قالب گزارش‌های متنوع از سیستم دریافت کنید.

برای کار با سیستم رفاهیات پرگار، به چه میزان آموزش نیاز داریم؟

از آنجایی که سیستم‌های پرگار کاربرپسند طراحی شده‌اند، کار کردن با آنها بسیار ساده است و صرفاً با یک آموزش عمومی و ساده، قادر به استفاده از آنها خواهید بود.
مدت‌زمان آموزش نیز، به تعداد افرادی که قرار است از سیستم استفاده کنند و میزان دسترسی‌های هرکدام بستگی دارد.

آیا می‌توانیم سیستم رفاهیات را به سایر سیستم‌های سازمان متصل کنیم؟

بله. بسته به اینکه چه نوع اتصالی مدنظرتان باشد، قابلیت برقراری ارتباط Web Service در نرم‌افزار پرگار وجود دارد و تا آنجایی که به شرکت برید و محصول پرگار مربوط می‌شود، هیچ مانعی برای ایجاد ارتباط وب‌سرویس وجود ندارد.

آیا امکان تعریف اماکن رفاهی در این سیستم وجود دارد؟

بله. به‌تازگی این امکان به سیستم رفاهیات پرگار اضافه شده است و شما می‌توانید با استفاده از آن، تمامی اطلاعات و همچنین تغییرات به‌وجود آمده در اماکن رفاهی را ثبت و نگهداری کنید و در فرآیندهای مربوطه، از آنها استفاده کنید.

ارائه راهکارهای متنوع، خاص و متناسب برای شما