خدمات پایگاه داده

پوشش نیاز‌های متنوع، با حداکثر سرعت و کیفیت

مدیریت پایگاه داده، در بسیاری از مواقع کار حساس و مهمی‌ست؛ چرا که پایگاه داده اصلی‌ترین محل ذخیره‌سازی اطلاعات است و اگر دچار آسیب شود ممکن است خسارات جبران‌ناپذیری را به هر سازمان یا مجموعه‌ای تحمیل کند.

فارغ از نوع پایگاه داده‌ای که در سازمان مشتری در حال استفاده است، تیم تخصصی پایگاه دادۀ برید تمام تلاش خود را برای حفاظت از داده‌های ارزشمند مشتریان به‌کار می‌بندد.

MySQL
SQL Server
Oracle

محافظت از پایگاه داده، اصلی‌ترین وظیفه ماست.

هدف اصلی در خصوص پایداری سیستم، این است که کسب و کار مشتری به خاطر قطع شدن سیستم تحت تأثیر قرار نگیرد. بازگردانی کامل اطلاعات و سرعت مناسب واکنش، دو عامل مهم هستند که باید قبل از وقوع حادثه‌هایی که منجر به آسیب‌دیدن سیستم می‌شوند به آنها توجه کرد.

در بازگردانی اطلاعات، مهم‌ترین عامل این است که نسخۀ پشتیبان Backup به خوبی تهیه و نگهداری شده باشد. در این صورت با اجرای صحیح عملیات بازگردانی اطلاعات می‌توان از به خطر افتادن داده‌ها جلوگیری کرد.

در خدمات پایگاه دادۀ برید، ما خود را موظف می‌دانیم که به مشتریان خود در فرآیند پشتیبان‌گیری و چک‌کردن نسخه‌های پشتیبان خدمت‌رسانی کنیم.

خدمت‌های دیگری که از سوی تیم تخصصی پایگاه داده برید در این خصوص ارائه می‌شوند بازدیدهای دورهای و مانورهای بازگردانی اطلاعات هستند.

مانیتور کردن DB مشتریان / هر روز / هر هفته

مسئلۀ مهم دیگر در مواجهه با اتفاقات، سرعت واکنش است؛ چرا که در بعضی از مواقع ممکن است قطع شدن سیستم برای مدت طولانی، خسارات جبران ناپذیری را به بار بیاورد. برای این که سرعت واکنش ما در مواجهه با از کار افتادن پایگاه داده به حداکثر برسد، بهترین اقدام استفاده از سرور موازی پشتیبان است.

اگر پایگاه داده به هر دلیلی آسیب ببیند

با راهکار ADG جایی برای نگرانی وجود نداد.

در بعضی از موارد هم ممکن است که تعداد بالای تراکنشها باعث ایجاد مشکل شود؛

این مسئله بیشتر برای سازمانهای بزرگ معنادار است و می‌‌توان با استفاده از سرویس RAC از وقوع آن جلوگیری کرد.

ویروسها، باجافزارها و حملات سایبری تهدیدهای همیشگی و خطرناکی برای داده‌ها هستند. راهکارهای فنی متفاوتی برای جلوگیری از آسیب‌پذیری و حفظ امنیت سیستم وجود دارد و اصلی‌ترین محلی که باید از آن محافظت همیشگی به عمل بیاید، پایگاه داده است.

برای عدم دسترسی ویروس‌ها و باج‌افزارها به داده‌های موجود در پایگاه داده، دو راهکار اصلی وجود دارد.

برای تامین امنیت پایگاه داده چه کنیم؟

راهکار اول استفاده از خدمت ASM است. با راه‌اندازی سرویس ASM، به واسطۀ پیکربندی مجددی که برای جلوگیری از نفوذپذیری پایگاه‌داده انجام می‌شود، حتی در صورت هک شدن و آسیب‌پذیری در لایۀ نرم‌افزار، پایگاه داده از خطر از دست رفتن اطلاعات در امان است.

با اعمال سرویس ASM تقریبا به طور کامل می‌‌توانید از امنیت داده‌های خود مطمئن شوید؛ اما راهکار دیگری نیز وجود دارد که می‌تواند امنیت داده‌ها را به بالاترین حد ممکن برساند و آن مهاجرت به Linux است.

برای بهره‌وری بهتر نرم‌افزارهای سازمانی، استفادۀ بهینه از داده‌های ذخیره شده در دیتابیس ضروری است.

عملکرد بهتر، در بسیاری از موارد به معنای سریعتر انجام شدن فرآیندهای مرتبط با داده‌هاست. فرآیندهایی مانند پشتیبان‌گیری، جستجو و به طور کلی تمام فرآیندها باید به صحیح‌ترین صورت ممکن اجرا شوند.

Partitioning تفکیک و تقسیم‌بندی هوشمند داده‌ها به منظور کارایی بیشتر

اصلی‌ترین خدمتی که در حوزۀ Performance در خدمات پایگاه دادۀ برید در نظر گرفته شده، خدمت Partitioning است.

در Partitioning با تقسیم‌بندی و تفکیک داده‌ها، فرآیندهای مرتبط با داده‌ها می‌تواند با هوشمندی بیشتری انجام شود و این هوشمندی به واسطۀ دسته‌بندی و اولویت‌بندی فرآیندها اتفاق می‌افتد.

علاوه‌بر پارتیشنینگ، تیم تخصصی پایگاه داده برید، با بررسی تنظیمات و مانیتور کردن دائم پایگاه داده شما، در مواردی که نیاز باشد خدمات Tuning را به مشتریان خدمات پایگاه داده ارائه می‌دهد.

معرفی خدمت ASM و پارتیشنینگ

جهت دریافت مشاوره رایگان خدمات پایگاه داده، فرم زیر را تکمیل کنید:

برای آشنایی بیشتر با خدمات و پشتیبانی برید به این بخش‌های سر بزنید
پوشش نیاز‌های متنوع، با حداکثر سرعت و کیفیت