خدمات ویژه سازمان های بزرگ

پوشش نیازهای متنوع، با حداکثر سرعت و کیفیت

خدمات ویژه

برای سازمان های بزرگ

سازمان بزرگ چه سازمانی است؟

بسته به شاخص هایی مانند تعداد پرسنل، وسعت کسب و کار، پراکندگی جغرافیایی، میزان پیچیدگی فرآیند ها و حجم تراکنش ها می توان دسته ای از مجموعه های سازمانی را ((سازمان بزرگ )) نامید.

وسعت کسب‌وکار

Extent

حجم تراکنش‌ها

Volume

پرسنل

Personnel

پراکندگی جغرافیایی

Dispersion

پیچیدگی فرآیندها

Complexity

تجربیات کسب شده از همکاری با سازمان‌های بزرگ را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

به واسطه پیچیده تر بودن پروژه استقرار در سازمان های بزرگ، شناسایی ریسک ها و محدودیت های پروژه اهمیت اساسی دارد.

ما دربرید براساس تجربه استقرار در پروژه های بزرگ توانسته ایم متدولوژی استقرار implementation methodology را تدوین کنیم. این متدولوژی براساس ترکیب تجربیات عملی با متدولوژی های تولید و توسعه نرم افزار به دست آمده است.

هدف اصلی متدولوژی استقرار این است که ریسک‌ها و محدودیت‌های پروژۀ استقرار شناسایی شود و با ایجاد نظم و برنامۀ دقیق، این امکان را به کارفرما و پیمانکار بدهد که به صورت شفاف بدانند که مراحل پروژۀ استقرار چگونه هستند و باید خود را برای چه چالش‌هایی آماده کنند.

متدولوژی

Methodology

متدولوژی استقرار:

در پروژۀ استقرار، باید نقشها roles، فعالیتها activitiesو خروجیها outputs مشخص باشند و طبق تجربه‌ها و تحلیل‌های فنی صورت گرفته، ما ۵فاز استقرار را به صورت زیر طبقه‌بندی کرده‌ایم:

نقش‌ها

Roles

فعالیت‌ها

Activities

خروجی‌ها

Outputs

فاز۱شناخت

شناخت وضع موجود و بررسی نیازها و چالش‌های هر سازمان به ما این امکان را می‌دهد که در تعامل با مشتری، مدل پیاده‌سازی و طرح استقرار را به دست بیاوریم؛در این مرحله گام‌های اجرایی در تعامل با مشتریان مشخص می‌شوند.

فاز۲ساخت

در فاز ساخت، بر اساس طرح استقرار به دست‌آمده در فاز اول، پروژۀ استقرار از لحاظ تنظیمات و سفارشی‌سازی تحلیل می‌شود؛ در صورت نیاز به تبدیل اطلاعات، با افزایش ملاحظات مربوط به کانورت، تمام پروژه ساخته و پرداخته می‌شود و همه‌چیز برای راه‌اندازی یا جایگزینی آماده می‌شود.

فاز۳راه‌اندازی(جایگزینی)

راه‌اندازی سیستم‌، اولین گام اجرایی در سازمان مشتری است. در این مرحله،در صورت نیاز به کانورت، آخرین بخش از فرآیند تبدیل اطلاعات اجرا می‌شود،کانورت نهایی صورت می‌گیرد و سیستم مورد نظر سازمان مشتری، جایگزین سیستم قبلی می‌شود و آموزش‌های اولیه در حوزۀ راهبری و کاربری به مشتریان ارائه می‌شود.

فاز۴نهادینه‌سازی

بعد از راه‌اندازی سیستم در سازمان مشتری، به کمک همراهی با کاربران به نهادینه شدن سیستم در سازمان سرعت می‌دهیم. قاعدتاً در این فاز، نیروی انسانی پرشماری از سوی شرکت برید به پروژه اختصاص داده می‌شود که رفع اشکال و مدیریت چالش‌های کاربران در استفاده از سیستم را بر عهده بگیرند و سیستم در سازمان مشتری نهادینه شود.

فاز۵تحویل پروژه

تحویل پروژۀ استقرار، به معنی سپردن ادامۀ کار به تیم پشتیبانی و نگهداری است. بعد از نهادینه شدن سیستم و اطمینان از اینکه کاربران و راهبران پاسخ پرسش‌های اساسی خود را دریافت کرده‌اند، مأموریت تیم استقرار به پایان می‌رسد و با تکمیل فرم‌های اختتام پروژه، آخرین قدم از آخرین فاز پروژۀ استقرار برداشته می‌شود.

ایجادبار

Load

بهینه شدن فرآیند استقرار در سازمان‌های بزرگ، نسبت به سازمان‌های کوچک معنادارتر است؛ چرا که جزئیات بیشتری وجود دارد و بدون برنامه‌ریزی دقیق و مدون، ممکن است منابع مالی و انسانی بیشتر از حد نیاز پروژه مورد استفاده قرار بگیرند.
در سازمان‌های بزرگ، زیاد بودن داده‌ها باعث سخت‌تر شدن مدیریت اطلاعات می‌شود. از طرفی بالا بودن میزان تراکنش‌ها در یک بازۀ زمانی کوتاه باعث ایجاد بار (Load) روی سرور می‌شود. ابهام در طریقۀ ایجاد ارتباط میان نقاط جغرافیایی متعدد نیز، مسائل و چالش‌هایی به همراه دارد.
برای جلوگیری از مواجه شدن با مشکلات فوق و مسائلی از این دست که معمولاً ویژۀ سازمان‌های بزرگ هستند، پیکره‌بندی مناسب نقش اساسی ایفا می‌کند.

ایجادبار

Load

پیکره‌بندی (Deployment)،

مجموعه راهکارهایی‌ست که در زمان نصب و راه‌اندازی سیستم باید لحاظ شوند این خط متفاوت نمایش داده شود چون تعریف مهمی است؛ با انتخاب مدل و راهکار مناسب برای پیکره‌بندی، مدیریت اطلاعات با سهولت بیشتری صورت می‌گیرد و توزیع بار به صورت متوازن در لایه‌های مختلف انجام می‌شود.

در مجموعه‌های کوچکتر، راهبر سیستم در بسیاری از مواقع این امکان را دارد که به تنهایی پاسخگوی نیاز کاربران باشد؛ ولی در سازمان‌های بزرگ معمولاً چنین امکانی وجود ندارد.

حاصل تجربۀ ما در نگهداری سیستم­های نرم­­ افزاری در سازمان­های بزرگ، به ما نشان داده است که استقرارنیروی مقیم برای نهادینه شدن استفاده از سیستم، ضروری است؛

همکاران ما با مستقر شدن در سازمان مشتری، علاوه ­بر پاسخگویی مستقیم به پرسش ­های آموزشی، سایر نیازهای مرتبط با محصولات و خدمات مورد نظر مشتریان را رصد می­کنند و همواره در صدد پاسخگویی به آنها برمی­ آیند.

یکی دیگر از خدماتی که در مقطع نگهداری برای سازمان­های بزرگ ضرورت دارد، پایش همیشگیعملکرد(PERFORMANCE) سیستم است؛ چرا که حجم زیاد اطلاعات می­تواند منجر به ایجاد کندی درعملکرد سیستم بشود وآن را تحت تأثیر قرار دهد. ولی با پایش عملکرد سیستم می­توان میزان رضایت مشتریان در استفاده از سیستم­ها را تا حد مطلوبی افزایش داد.

عملکرد

Performance

سرویس‌های TUNNING:

همچنین سرویس‌های TUNNING و خدمات پایگاه داده نیز در سازمان‌های بزرگ اهمیت بسیار زیادی دارند و با توجه به مقیاس و میزان حساسیت فعالیت هر سازمان، هم تنظیمات مربوط به سیستم و هم خدمات مرتبط با پایگاه داده می‌توانند تأثیر بسزایی در جلوگیری از وقوع مشکلات و همچنین افزایش کارایی داشته باشند.

با تکیه بر دانش، مهارت و تجربۀ برید،با خیال راحت گام بردارید.

برای آشنایی بیش تر

با خدمات برید، به این صفحه‌ها مراجعه کنید.

ارائه راهکارهای متنوع، خاص و متناسب برای شما