پشتیبانی و نگهداری

ارایه راهکار‌های متنوع و خاص برای مشتریان

بعد از استقرار و راه‌اندازی، ارتباط با مشتریان وارد مرحلۀ پشتیبانی و نگهداری می‌شود. پشتیبانی و نگهداری در برید، شامل طیف گسترده‌ای از خدمات است و بسته به هر سیستم نرم‌افزاری، با توجه به گستردگی مجموعه مشتریانی که از آن سیستم استفاده می‌کنند، خدمات متنوع و متعددی ارائه می‌شود. انتظارات مشتریان از برید در مقطع پشتیبانی به دو حوزۀ کلی قابل تقسیم است: ۱-حوزۀ راهبری ۲-حوزۀ کاربری

راهبران سیستم وظیفۀ مدیریت سیستم‌های نرم‌افزاری در هر مجموعه را بر عهده دارند. مهارت‌های فنی و توانایی‌های مدیریتی، به راهبران سیستم کمک بسیار زیادی می‌کند؛ چرا که در هر سازمان یا مجموعه، چالش‌ها و مسائل غیرقابل پیش‌بینی و منحصربه‌فردی وجود دارد و نیاز به تصمیم‌گیری بهینه در موقعیت‌های خاص، بسیار مهم و حیاتی‌ست.

حوزه راهبری اتوماسیون اداری

کاربران سیستم افرادی هستند که در جایگاه‌‌‌های مختلف شغلی از محصولات نرم‌افزاری استفاده می‌کنند. در واقع هدف نهایی هر محصولی که در شرکت برید تولید و عرضه می‌شود، رضایت کاربران در استفاده از آن محصول است؛ به همین دلیل است که در مقطع پشتیبانی نیز، نظرات کاربران و خواسته‌های آنها بسیار حائز اهمیت است.

حوزه کاربری اتوماسیون اداری

حوزۀ راهبری

راهبران سیستم در مقطع پشتیبانی با مسائل فنی و مسائل مدیریتی بسیار زیادی روبرو هستند:

مسائل فنی همان مسائلی هستند که معمولاً در حوزۀ فناوری اطلاعات با آنها مواجه‌ایم. مسائلی از قبیل دردسترس‌بودن سیستم، سرعت و عملکرد خوب سیستم۱ ، قطعی نداشتن سیستم، نگهداری از نسخه‌های پشتیبان(Backup) و …

مسائل مدیریتی نیز بسته به نوع کسب‌وکار مشتری و سیستم‌های مورد استفاده، طیف گسترده‌ای را شامل می‌شود. مسائلی مانند مدیریت کاربران (شناسه، رمز عبور و …)، تنظیم دسترسی‌ها، تخصیص سرویس‌ها، تنظیم سیاست‌های سازمان و …

انتظارات راهبران از شرکت‌های نرم‌افزاری این است که در هنگام بروز مشکلات شانه خالی نکنند و مسائل آنان را مسائل خود بدانند.

ما نیز در برید با تکیه بر تجربیاتی که از سال‌ها تعامل با راهبران در مجموعه‌های متفاوت به‌دست آمده است، دوش‌به‌دوشِ راهبران تلاش می‌کنیم که بتوانند در مواجهه با چالش‌ها و مسائل خود، بهترین راه‌حل‌ها را در کمترین زمان ممکن پیدا کنند.

انتظارات راهبران به دو دسته تقسیم می‌شود: ۱- اقدام سریع بعد از بروز مشکل ۲-نگهداری از سیستم

۱- اقدام سریع بعد از بروز مشکل

فعالیت‌های سازمانی به شدت به نرم‌افزارها وابسته شده است و بروز مشکل برای سیستم‌های نرم‌افزاری چالش‌ها و هزینه‌های زیادی را به مجموعه‌ها تحمیل می‌کند. از کار افتادن سیستم‌های سازمانی، به هر دلیلی که باشد، کسب‌و‌کارها را با مشکل مواجه می‌کند.

در مواقع اضطراری (بدون وقفه و ۲۴ساعته) در کنارتان هستیم!

وقتی که کارکرد سیستم‌ها با مشکل مواجه می‌شود، انتظار اصلی راهبر سیستم این است که در سریع‌ترین حالت، مشکل برطرف شود.

ما در برید با ارائۀ خدمت پشتیبانی راهبری این اطمینان را به شما می‌دهیم که کاملاً با بغرنج بودن موقعیت‌های اینچنینی آشنا هستیم و ساختار پشتیبانی و نگهداری خود را به نوعی توسعه داده‌ایم که در این زمینه هیچ جایی برای نگرانی وجود ندارد و در مواقع اضطراری، بدون وقفه و ۲۴ ساعته در کنارتان هستیم.

خدمات پشتیبانی راهبری

۲- نگهداری از سیستم

تمامی نرم‌افزارهای سازمانی نیاز به نگهداری دارند. با نگهداری صحیح می‌توان علاوه‌ بر بهبود کارایی سیستم، از بروز بسیاری از مشکلات احتمالی نیز جلوگیری کرد.

با تیم پشتیبانی برید مسائل قابل پیشگیری، قابل پیشگیری هستند.

در نگهداری از سیستم به دنبال دو هدف اساسی هستیم: ۱-اطمینان از کارکرد صحیح سیستم ۲-پیشگیری از بروز مشکلات قابل پیشگیری

خدمات بازدید دورهای برید به گونه‌ای طراحی شده‌اند که راهبران سیستم، با اتکا به گزارش‌ها و اقدامات در دوره‌ها و بازه‌های مشخص، می‌توانند با خاطری آسوده و با اطلاعاتی دقیق برای نگهداری از سیستم‌های خود اقدام کنند.

این اطلاعات/گزارش‌های دقیق باعث می‌شود که راهبر علاوه‌بر مدیریت زمان، بتواند ریسک‌ها و هزینه‌های احتمالی در نگهداری نرم‌افزارهای برید را نیز مد نظر قرار دهد و به دور از اضطرار، راجع به چگونگی اقدامات خود تصمیم بگیرد.

حوزۀ کاربری

راهبران سیستم و مدیران ارشد مجموعه‌ها نیز، همیشه به دنبال محصولاتی هستند که رضایت کاربران را به همراه داشته باشد.

معمولاً انتظارات مشتریان در حوزۀ کاربری از خدمات پشتیبانی شرکت‌های نرم‌افزاری را می‌توان به دو دستۀ کلی تقسیم کرد:

۱- افزایش تسلط کاربران بر سیستم

در ادامۀ دوره‌ها و کلاس‌های آموزشی برگزار شده در مقطع استقرار و راه‌اندازی، در مقطع پشتیبانی نیز نیازهای آموزشی همچنان وجود دارند؛

ممکن است بعضی از آموزش‌های تئوری در عمل کارآمد نباشند و علاوه‌بر این، بسیاری از امکانات و ویژگی‌های سیستم‌های نرم‌افزاری به مرور به وجود می‌آید و کاربران ممکن است با گذشت زمان با چالش‌های جدید و متفاوتی مواجه شوند.

ارائۀ آموزش برای استفاده از محصولاتِ برید، وظیفۀ همیشگی ماست

در موارد اینچنینی، تیم پشتیبانی و نگهداری شرکت برید خود را موظف می‌داند که به راهبران سیستم کمک کند تا بتوانند به بهترین شکل، به پرسش‌‌های کاربران رسیدگی کنند. ضمن اینکه با ارائۀ ابزارهای کمک‌آموزشی و به‌روزرسانی همیشگی مستندات آموزشی، تلاش خود را می‌کنیم که هر کاربر بتواند به بهترین شکل از حداکثر امکانات و قابلیت‌های محصولات برید استفاده کند.

ارائه سیستم مرکز راهنما و ویدیوهای آموزشی

۲- ثبت و پیگیری نیازها و درخواست‌های کاربران

کاربران نرم‌افزارهای سازمانی انتظار دارند که بتوانند نیازمندی‌ها و درخواست‌های خود را برای بهبود کارایی سیستم به شرکت‌های نرم‌افزاری ارائه کنند. این درخواست‌ها گستردگی و تنوع بسیار زیادی دارند.

این امکان را فراهم کرده‌ایم که راهبران سیستم بتوانند درخواست‌ها و نیازمندی‌های کاربران را در پرتال سازمانی ثبت و پیگیری کنند.

تمامی درخواست‌های ثبت شده در پرتال سازمانی، از سوی پرسنل متخصص تیم ارتقاء محصول شرکت برید بررسی می‌شوند؛ در صورتی که درخواست مطرح شده محدودیت فنی نداشته باشد و برای ارتقاء سیستم ارزش‌آفرین باشد.

نسخه جدید پرگار، هر دو هفته یکبار!

با توجه به چرخه‌های فرآیندی داخلی شرکت برید و همچنین توافقنامه‌ای که تحت عنوان SLA در تعامل با تمام مشتریان به امضاء می‌رسد، رفع ایرادات و پیاده‌سازی درخواست‌های سازگار با سیستم جامع پرگار، در بازه‌های زمانی مشخص و با فرآیندی شفاف و قابل پیگیری از سمت مشتریان انجام می‌شود.

برای آشنایی بیشتر با خدمات و پشتیبانی برید به این بخش‌های سر بزنید
پوشش نیاز‌های متنوع، با حداکثر سرعت و کیفیت