سیستم منابع انسانی

آموزش

مأموریت اصلی نرم‌افزار آموزش، مدیریت فرآیندهای مورد نیاز واحد آموزش شامل نیازسنجی، برنامه‌ریزی، اجرای دوره‌ها و سنجش اثربخشی آموزش در سازمان است.

راهکار یکپارچه پرگار

برطرف کردن نیازهای آموزشی کارکنان، از اصلی‌ترین اهداف واحد منابع انسانی در هر سازمان/شرکت است و در هرکدام از فرآیندهای نیازسنجی، برنامه‌ریزی، اجرا و اثربخشی آموزش جزئیات فراوانی وجود دارد.
به کمک سیستم آموزش پرگار می‌توانید تمام این فرآیندها را با دقت بالایی مدیریت کنید و سرعت اجرای آنها را نیز افزایش دهید.

ویژگی‌های سیستم آموزش پرگار:

انتقال خودکار نتایج ارزیابی به سیستم آموزش:

نتایج نهایی سیستم ارزیابی عملکرد یکی از اطلاعاتی‌ست که به‌صورت خودکار به بخش نیازسنجی آموزشی نرم‌افزار آموزش پرگار انتقال پیدا می‌کند.

تطبیق توانایی‌های افراد و دوره‌های آموزشی:

با پرگار می‌توانید از طریق تطبیق توانایی‌های کارکنان با دوره‌های آموزشی سپری‌شده توسط آنان، به‌راحتی فرآیند نیازسنجی آموزشی را انجام دهید.

نیازسنجی آموزش:

نیازسنجی آموزش بر اساس اهداف سازمانی و بر اساس درخواست کارکنان نیز در پرگار به سادگی قابل انجام است و شما می‌توانید با تعریف انواع نیازهای آموزشی و پارامترها و شاخص‌های مدنظرتان این فرآیندها را مدیریت کنید.

برنامه‌ریزی آموزش:

برنامه‌ریزی آموزش در پرگار با توجه به نتایج نیازسنجی آموزشی انجام می‌شود. شما می‌توانید با تشکیل تقویم آموزشی و بسته به نیازهایی که قرار است در حوزۀ آموزش پوشش داده شود، دوره‌های آموزش را تعریف کنید و پس از تکمیل اطلاعات ،این دوره‌ها را در وضعیت پذیرش ثبت نام قرار دهید.

به‌اشتراک‌گذاشتن اطلاعات دوره‌ها، تنها با چند کلیک:

شما می‌توانید اطلاعات دوره‌ها و امکان ثبت‌نام در آن‌ها را از طریق کارتابل منابع انسانی به اشتراک بگذارید و از این طریق، کارمندانی که مجاز به انتخاب دوره‌ها هستند به سادگی در دوره‌های مدنظرشان ثبت نام می‌‌کنند؛ نیازی به از سر گذراندن فرآیندهای پیچیده و غیرضروی نیست و با پرگار، تنها با چند کلیک می‌توانید عملیات ثبت‌ نام و تأئید ثبت‌نام را انجام دهید.

مدیریت عملیات برگزاری دوره‌های آموزشی:

در سیستم آموزش پرگار، عملیات اجرایی برای برگزاری دوره‌های آموزشی بلافاصله بعد از به پایان رسیدن فرآیند ثبت نام شروع می‌شود. عملیاتی از قبیل بارگذاری محتویات آموزشی دوره‌ها، حضور و غیاب فراگیران، میزان پیشرفت دوره و نمرات فراگیران را می‌توانید به راحتی و به صورت منسجم در سیستم آموزش نگهداری کنید و در مواقع لزوم از این اطلاعات برای پیشبرد بهتر دوره‌ها استفاده کنید.

مدیریت محل‌های برگزاری:

محل برگزاری کلاس‌ها قابل تعریف، برنامه‌ریزی و ساماندهی است و هر کلاس می‌تواند تقویم خود را داشته باشد و می‌توان تعیین کرد که هر دوره در کدام کلاس برگزار می‌شود. این امر موجب جلوگیری از تداخل احتمالی محل برگزاری کلاس‌ها می‌شود.

مدیریت امکانات آموزشی:

امکانات آموزشی کلاس‌ها و اطلاعات اساتید در سیستم آموزش نگهداری می‌شوند و می‌توان اطلاعات و مشخصات مؤسسات آموزشی را نیز در این سیستم ذخیره‌سازی کرد.

طراحی فرم‌های ارزیابی و اثربخشی دوره‌ها:

پس از برگزاری دوره‌ها، با پرگار می‌توانید فرم‌های ارزیابی و اثربخشی دوره‌ها را طراحی کنید و نظر فراگیران دوره‌ها و مدیران مربوطه را در رابطه با رضایتمندی‌شان از اجرای دوره‌های آموزشی جویا شوید. این فرم‌ها در کارتابل منابع انسانی قابل مشاهده هستند و تمام کارمندان می‌توانند به راحتی آنها را مشاهده و تکمیل کنند.

سیستم آموزش

به‌صورت ویژه با زیرسیستم های زیر در ارتباط است

اطلاعات مربوط به کارکنان را از سیستم پرسنلی و سوابق دریافت می‌کند.
اطلاعات مربوط به دوره‌های آموزشی در پرسنلی و سوابق درج می‌گردد.
نیازهای آموزشی به صورت خودکار از سیستم ارزیابی عملکرد شناسایی و فراخوانی می‌شود.
نیازهای آموزشی بر اساس تطبیق شغل و شاغل از سیستم تشکیلات دریافت می‌گردد.

سوالات رایج

پاسخ سوالات رایج را در این بخش مطالعه کنید.

دریافت گزارش از اطلاعات موجود در سیستم آموزش پرگار به چه شکل صورت می‌گیرد؟

امکان دریافت گزارش از تمامی اطلاعاتی که در این سیستم ثبت می‌شوند وجود دارد. با گزارش‌ساز پویای پرگار می‌توانید از جامع‌ترین تا جزئی‌ترین اطلاعات را در قالب گزارش‌های متنوع از سیستم دریافت کنید.

برای کار با سیستم آموزش پرگار، به چه میزان آموزش نیاز داریم؟

از آنجایی که سیستم‌های پرگار کاربرپسند طراحی شده‌اند، کار کردن با آنها بسیار ساده است و صرفاً با یک آموزش عمومی و ساده، قادر به استفاده از آنها خواهید بود.
مدت‌زمان آموزش نیز، به تعداد افرادی که قرار است از سیستم استفاده کنند و میزان دسترسی‌های هرکدام بستگی دارد.

آیا می‌توانیم سیستم آموزش را به سایر سیستم‌های سازمان متصل کنیم؟

بله. بسته به اینکه چه نوع اتصالی مدنظرتان باشد، قابلیت برقراری ارتباط Web Service در نرم‌افزار پرگار وجود دارد و تا آنجایی که به شرکت برید و محصول پرگار مربوط می‌شود، هیچ مانعی برای ایجاد ارتباط وب‌سرویس وجود ندارد.

آیا در نرم‌افزار پرگار، قابلیت LMS نیز وجود دارد؟

خیر. امکان آموزش مجازی LMS در پرگار وجود ندارد. اما شما می‌توانید فایل‌های مربوط به دوره‌های آموزشی را با هر فرمت و هر اندازه‌ای بارگذاری کنید و در اختیار فراگیران دوره‌ها قرار دهید.

ارائه راهکارهای متنوع، خاص و متناسب برای شما