سیستم منابع انسانی

پرسنلی و سوابق

سیستم پرسنلی و سوابق (اطلاعات کارکنان)پرگار، یک بانک اطلاعاتی جامع از مشخصات کارکنان سازمان است. تمامی اطلاعات پرسنل، که مورد نیاز سازمان/شرکت شما است را می‌توانید در این سیستم نگهداری کنید. اطلاعاتی از قبیل اطلاعات هویتی، سوابق شغلی و ...

راهکار یکپارچه پرگار

آشنایی با سیستم پرسنلی و سوابق پرگار:

سیستم پرسنلی و سوابق پرگار، پایه و اساس سایر زیرسیستم‌های منابع انسانی پرگار است و اطلاعاتی که در این سیستم نگهداری می‌شود، در تمامی سیستم‌های دیگر کاربرد دارد.
اگر در سازمان/ شرکت شما، مجموعه¬های مستقلی به صورت یکپارچه و متمرکز در حال فعالیت هستند، پرگار برای شما انتخاب مناسبی است؛ چرا که سیستم پرگار، با استفاده از مفهوم «سازمان‌های بهره‌بردار»، امکان پشتیبانی از این مجموعه‌های مستقل و مختلف را به شکل متمرکز فراهم می‌کند.

با استفاده از قابلیت، چندشرکتی نرم‌افزار پرگار می‌توانید اطلاعات پرسنل و سوابق کاری سازمان‌های زیرمجموعۀ خود را به صورت مستقل و یکپارچه مدیریت کنید.

مفهوم «واحد اداری» به شما این امکان را می‌دهد که مدیریت اطلاعات کارکنان خود را در سازمان به بخش‌های مختلف تقسیم کنید.
بسته به نوع فعالیت کارمندان، اندازۀ سازمان، نحوۀ چینش اطلاعات، فرآیندهای اداری مشترک و سایر مسائلی که هر سازمانی با آن مواجه است، پرگار به شما این امکان را می‌دهد که نحوۀ توزیع کارکنان و چگونگی اجرای فرآیندهای خود را به صورت متمرکز مدیریت کنید.

اعطای شماره پرسنلی به پرسنل سازمان‌تان را نیز می‌توانید به راحتی و به‌صورت اتوماتیک
از طریق تعریف الگوهای شماره‌دهی انجام دهید.

چه نوع اطلاعاتی را می‌توان در سیستم

پرسنلی پرگار نگهداری کرد؟

تقریباً تمامی اطلاعات مربوط به کارکنان را می¬توان در این سیستم نگهداری کرد.
یکی از نقاط قوت سیستم پرسنلی و سوابق پرگار این است که می‌توانید تاریخچۀ اطلاعات افراد را در این سیستم نگهداری کنید و سیر تغییرات آن را نیز آنالیز کنید.

اطلاعات شخصی

در سیستم پرسنلی و سوابق پرگار،امکان نگهداری از اطلاعاتی مانند اطلاعات شناسنامه‌ای، افراد تحت تکفل، نشانی‌­ها و حساب­‌های بانکی و سایر اطلاعات شخصی‌ای که ممکن است به‌کار بیایند را خواهید داشت.

اطلاعات قراردادی و استخدامی

برخی ازاطلاعات مرتبط با قراراداد همکاری یا استخدام هستند و شما می‌توانید اطلاعاتی از قبیل اطلاعات استخدام، بازنشستگی، شرح وظایف فردی، احکام، قراردادها و مواردی از این دست را در سیستم پرگار نگهداری کنید.

اطلاعات شغلی و مهارت‌ها

سوابق شغلی فرد اعم از سوابقی که در داخل و خارج از سازمان داشته است و اطلاعات مهارتی فرد شامل مهارت‌های سخت و نرم در سیستم ثبت می‌شود.

اطلاعات تحصیلی و آموزشی

اطلاعات مربوط به مدارک تحصیلی به تفکیک رشته، گرایش، دانشگاه و ... و همچنین دوره‌های آموزشی طی شده، سوابق هیات علمی و سایر اطلاعات تحصیلی و آموزشی را می‌توانید در سیستم پرگار نگهداری کنید.

علاوه بر مواردی که نام‌ برده ‌شد، ارزیابی‌ها و ارزشیابی‌ها، مهارت‌ها، سوابق بیمه، سوابق تشویق-تنبیه و هرگونه اطلاعاتی را که به کارکنان سازمان مربوط است نیز می‌توانید به دلخواه خود و براساس سیاست‌های سازمان خود، در سیستم پرسنلی و سوابق پرگار نگهداری کنید.

سادگی طراحی منوها و دسته‌بندی‌های منظم به شما این امکان را می‌دهد که در کمترین زمان ممکن، نقص اطلاعات را تشخیص دهید و نسبت به رفع و تکمیل آن اقدام کنید.

سیستم پرسنلی و سوابق

به‌صورت ویژه با زیرسیستم های زیر در ارتباط است

اطلاعات مربوط به افراد استخدام‌شده را از سیستم جذب و استخدام دریافت می‌کند.
کلیه سیستم‌های حوزه منابع انسانی از این سیستم به‌عنوان یکی از سیستم‌های پایۀ منابع انسانی، اطلاعات کارکنان را دریافت می‌کنند.

سوالات رایج

پاسخ سوالات رایج را در این بخش مطالعه کنید.

آیا سیستم پرسنلی و سوابق، شامل کارگزینی هم می‌شود؟

خیر. در سیستم جامع پرگار، کارگزینی به‌عنوان یک سیستم کاملاً مجزا طراحی شده است. این جدا شدن، علاوه‌بر مزایای فنی و عملکردی، به آن‌ دسته از مشتریانی که صرفاً به سیستم پرسنلی و سوابق نیاز دارند و نیازی به سیستم کارگزینی ندارند، حق انتخاب بیشتری می‌دهد. از طرف دیگر با توجه به این که سیستم پرسنلی و سوابق یکی از سیستم‌های پایه منابع انسانی است و همه سیستم‌ها از این سیستم به عنوان مبنای اطلاعات کارکنان استفاده می‌کنند، جداسازی آن باعث افزایش سطح یکپارچگی در سیستم‌های منابع انسانی شده و از افزونگی داده‌ها در سیستم‌های مختلف جلوگیری می‌کند.

امکان اضافه‌کردن فیلدهای سفارشی به سیستم پرسنلی و سوابق پرگار وجود دارد؟

در حال حاضر این امکان وجود ندارد و در صورتی‌که سازمان شما نیاز به اضافه‌کردن فیلدهای سفارشی داشته باشد، همکاران ما در «پشتیبانی فنی»، اطلاعات فیلدهای مدنظر را از شما دریافت می‌‌کنند و آنها را به سیستم اضافه می‌کنند. ضمن اینکه هم‌اکنون نیز در صدد ایجاد این امکان در آینده‌ای نزدیک هستیم.

دریافت گزارش از اطلاعات کارکنان، در سیستم پرسنلی و سوابق به چه شکل صورت می‌گیرد؟

امکان دریافت گزارش از تمامی اطلاعاتی که در این سیستم ثبت می‌شوند وجود دارد. با گزارش‌ساز پویای پرگار می‌توانید از جامع‌ترین تا جزئی‌ترین اطلاعات را در قالب گزارش‌های متنوع از سیستم دریافت کنید.

برای کار با سیستم پرسنلی و سوابق پرگار، به چه میزان آموزش نیاز داریم؟

از آنجایی که سیستم‌های پرگار کاربرپسند طراحی شده‌اند، کار کردن با آنها بسیار ساده است و صرفاً با یک آموزش عمومی و ساده، قادر به استفاده از آنها خواهید بود.
مدت‌زمان آموزش نیز، به تعداد افرادی که قرار است از سیستم استفاده کنند و میزان دسترسی‌های هرکدام بستگی دارد.

آیا امکان ارتباط از طریق وب‌سرویس با سایر سیستم‌ها وجود دارد؟

بله. تا آنجایی که به شرکت برید و محصول پرگار مربوط می‌شود، هیچ مانعی برای ایجاد ارتباط وب‌سرویس وجود ندارد. ولی از آنجایی که ارتباط وب‌سرویس یک ارتباطِ دوطرفه است، بهتر است که از میزان تعامل هر دو سوی ارتباط، اطمینان حاصل کنید.

ارائه راهکارهای متنوع، خاص و متناسب برای شما